Cleopella Cat Fanciers
of Estonia on maailma suurima tõukasside organisatsiooni
The Cat Fanciers' Association liige:

Tähelepanu... valmis olla... NÄITUS!

Võib-olla olete kuulnud kassinäitusest teie lähiümbruses, võib-olla olete käinud näitusel külastajana. Aga kas olete kunagi mõelnud oma kassiga näitusel esineda?

Kui teie kass ei satu olema väga arg ja kergesti ehmuv, on tal võimalused midagi võita. Ja kui ta isegi ei võida, siis on näitustel alati palju huvitavaid inimesi ja vaatamisväärsusi. Ärge kartke proovida tuues põhjuseks asjaolu, et te ei tea mida oodata näituselt või mida kaasa võtta. Järgnev peaks teid ette valmistama peaaegu kõigeks, mis võib juhtuda.

Esiteks on teil vaja midagi, mille sees kassi transportida näitusele ja koju. Üks parimaid lahendusi on transpordikast, mida kasutatakse lemmikloomade vedamisel. Need kastid on vastupidavad, kergesti puhastatavad, piisava ventilatsiooniga ja neid tehakse erinevates suurustes, et sobida suuremale osale lemmikutele. Transpordikaste saab osta lemmikloomakauplustest või internetipoodidest. Suuremas osas lemmiklooma ajakirjades on neid samuti reklaamitud. Lisaks transpordikastidele on olemas ka kandekotte, kuhu kassid mahuvad. Hinnavahemik on sajast kroonist tuhandeni.

Järgmine oluline asi on puurikardinad. Neid kasutatakse teie kassi näitusepuuris. Nad ei võimalda teie kassil näha teisi kasse, kes on kõrvalpuurides, ja seega tekitavad atmosfääri, kus on vähem võimalusi verbaalse ja füüsilise konflikti tekkele. Ideaalsed kardinad arvestavad puuri mõõtmetega ja on tehtud ühest tükist. Kui teil pole aega ega oskusi kardinaid õmmelda, saate kardinad osta näituselt. Kardinaid saab kasutada ka oma kassi esile toomiseks. Näiteks kui teil on täiesti valge kass, siis kasutades tumedamaid toone (näiteks tema silma värvi) toote kassi paremini esile, samas kui valged kardinad muudavad kassi halvemini nähtavaks. Kardinate materjal peaks olema vastupidav ja kergesti hooldatav. Te võite tõepoolest kasutada siidi ja sametit kardinate materjalina, kuid peate arvestama, et sellega kaasneb rohkem tööd ja hooldamist.

Kui te olete oma näituse kardinad üles riputanud puuri, siis enne kassi puuri laskmist mõelge tema iseloomu peale ja lisage puuri asju, mis võimaldavad tal ennast koduselt tunda - tema lemmikmänguasi, padi või pesa, kus sees magada.

Viimaks, enne kassi puuri laskmist, lisage tema söögi ja joogi nõud. Reeglina saab näituselt sööki ja kassiliiva, kuid on mõistlik võtta kaasa oma kassisöök. Te teate kõige paremini, mis teie kassile meeldib. Samas ärge ehmatage, kui kass ei söö - ta on suure tõenäosusega veidi ehmunud ja sööb korralikult, kui on kodus tagasi.

Loomulikult soovite, et teie kass näeks parim välja, kui teda hinnatakse, seega kamm või hari on hädavajalikud, et parandada kodus tehtud ettevalmistusi. Kammid on reeglina paremad pikakarvaliste hooldamiseks, harjad või kraasid lühikarvalistele. Kammi on hea kasutada ka kassiliiva eemaldamiseks või nende väikeste tualeti õnnetuste eemaldamiseks kassi pükstest. Küünekäärid on samuti hea kaasa võtta, eriti oma käärid koju unustanud inimestele laenamiseks.

Küüned tuleb ära lõigata enne näitusele minemist. Seda nõuavad näituse reeglid ja lõikamata küüntega kassid võidakse jätta näituse ukse taha. Kui lõikate kassi küüsi, siis lõigake nii kaugelt kui võimalik, ilma roosasse osasse sisse lõikamata, ärge lõigake vaid tillukesi otsasid. Lisaks kontrollige ka tagakäppade küüsi, kuna ka need võivad teha füüsili vigastusi nii teile endale kui ka kohtunikule. Kui te pole kindlad oma küünelõikamise tehnoloogias, küsige veterinaarilt abi.

Lisaks võite avastada, et on hea kaasas kanda mitmeid asju: pastakas ja paber, et asendada puurinumber, mille teie kass just hävitas; kirjaklamber, et kinnitada puuri ust, mis lahti vajub, või kasutada siltide hoidmiseks; artikleid oma kassitõust (kui on tõukass) ja aspirin teile endale. Viimaks on teil vaja mingit kotti, et seda kõike kaasas tassida.

Näitusele on soovitatav kohale jõuda vähemalt tund aega enne teatatud hindamise algust. Kui te saabute, võtke ühendust sekretäriga, kes annab teile puurinumbri. Seejärel leidke puur ja valmistage ta ette, nagu eelpool kirjeldatud. Peale seda uurige hindamise järjekorda ja otsige kõik ringid üles, et te ei põhjustaks häbiväärset hilinemist või koguni hindamisest ilmajäämist.

Hindamiste vahel on hulk aega, mida võite sisustada ise ringi uurides, et näha erinevaid tõuge ja rääkida nende omanikega. Alati on hea paluda oma naabril vaadata teie kasside järgi, kui te eemaldute oma kassi puurist. Ärge kartke esitada küsimus - kui kassiomanikel ei ole kiire hindamisel või oma kassi ettevalmistamisel, siis on nad hea meelega nõus rääkima teile oma kassidest.

Seega kui olete mõelnud näitusel osalemisele, tehke seda kõikide vajalike vahenditega ja mõningaste teadmistega sellest, mida teete. Kassinäitus on tore, õpetlik ja eriti tänuväärne, kui need lindikesed ja trofeed hakkavad kogunema.